Nepálem na Enfieldech
Českobudějovický cestovatel a sběratel veteránů Petr Hošťálek nás ve svém novém cestopise zavede do Indie a Nepálu. Celobarevná kniha s velkým množstvím fotografií nás dovede až na úpatí Himaláje. Spoluautorem knihy je jeden z členů expedice, Miloň Dvořák. Unikátní na tomto spoluautorství je, že oba autoři glosují stejné události, aniž by se předem domluvili. Čtenář tak dostává mnohdy unikátní výpověď dvou generací. Důležitou roli hrají v knize i staré britské motocykly Royal Enfield, které se v Indii dosud v licenci vyrábějí.
Cena 363,- Kč
 

Národní poklad občan Seberon
Akademický sochař František Postl se ve své třetí knize ponořil do vzpomínek, a z příběhů několika jemu blízkých osob vytvořil rázovitou postavu občana Seberona, muže, který prochází životem poněkud nestandardními cestami. Směsice poetiky, humoru, ale i smutku a pocitu rozervanosti, tvoří celek, který na jedné straně pohladí po duši a na straně druhé nám připomene, jak rychle se naše současná společnost vzdává lidskosti, bohémskosti a obyčejné radosti ze života. Na autogramiádě v Českých Budějovicích, byl přítomen osobně i občan Seberon, který se zhmotnil v postavě českokrumlovského bohéma, akademického sochaře, muzikanta a pedagoga Karla Dvořáka. Kmotrem knihy se stal Zdeněk Troška.

Cena: 150,- Kč

 
Živě U Kaprů
Vydavatelství Růže ve svém dalším hudebním projektu zavítalo s nahrávací technikou tentokrát do hospody U Kaprů v Markvarticích na Českokrumlovsku. Hostinský Pepa Kapr Honetschläger je totiž ve svém oboru malou hudební legendou. Jako žák starých heligonkářů je chodícím lexikonem starých zapomenutých písní, ale rád si zahraje i ty známé a věčně zelené. Jeho bývalá kapela Kapři již několik let neexistuje, proto jej na CD doprovodila skupina Paraván. Nutno připomenout, že hospoda oslavila v loňském roce sto padesát let své existence pod vedením jedné rodiny. Po celou dobu se v ní točí českokrumlovské pivo, které zde pod vzornou péčí dostává unikátní říz.
Cena 150,- Kč
 

Pověsti a dávné příběhy města Velešína
Známá autorka tajuplných příběhů z Českokrumlovska, Helena Braunová, tentokrát zavítala na Velešínsko. U příležitosti rozsáhlé rekonstrukce bývalého kostela sv. Jakuba na městskou galerii, muzeum a infocentrum, byla totiž vydána kniha s dlouho tradovanými i méně známými lokálními pověstmi. Několika povídkami do knihy autorsky přispěl také Jan Matěj Krnínský. Na obálce knihy je unikátní rekonstrukce nejpravděpodobnější podoby zbořeného velešínského hradu.

 
Lubomír František Kohout - Souhrnné básnické dílo
Od roku 1944 do roku 2008 tvořil své verše "ztracený" český básník Lubomír František Kohout. Ačkoli mu jeho přítel, básník, František Halas, již v úvodu jeho básnické kariéry složil poklonu a nabízel možnosti publikování, L. F. Kohout, se k tomu nikdy neodhodlal, přestože jeho verše měly stejnou hodnotu jako verše jeho tehdy uznávaných vrstevníků. Na sklonku života mu pomohli jeho studenti utřídit celoživotní básnické dílo a po smrti autora se zasadili o jeho vydání v Nakladatelství Růže. Jde tedy kuriozně o prvotinu a souhrnné dílo zároveň.
Cena 219,- Kč
 

Schvácení kopyt
Laminitis
Dr. Med. Vet. Hiltrud Strasser

Poslední z řady knih Dr. Hiltrud Strasser zaměřené tentokrát na problematiku schvácení kopyt. Kniha se věnuje nejen vzniku a následné léčbě schvácení, ale i možnostem, jak tomuto problému předcházet. Jako již v předešlých publikacích Dr. Hiltrud Strasser, nejedná se o symptomatickou léčbu, ale o celostní přístup k tomuto problému.
Funkčnost přístupu popsaného v této knize je možno ověřit na klinikách pracující dle metod Dr. Strasser. Jedna z těchto klinik bude již letos otevřena i v Praze viz. www.icpk.cz
Z již vydaných knih Dr. Strasser:
              Celostní ošetřování kopyt koní
              Podkování - nutné zlo
              Železo v koňské hubě

Cena: 280,- Kč

 
Velký příběh českobudějovického hokeje


Autor Ladislav Lhota – dlouholetý šéfredaktor časopisu Hokejklub dnes sportovní redaktor čtk

Autor vlastní nerozsáhlejší archív dokumentů a fotografií i z dřevních dob ledního hokeje v ČB. Tento archiv zdaleka překračuje vše, co o své historii shromáždil samotný hokejový klub. Díky těmto věrohodným podkladům hodlá autor napravit i některé nepřesnosti, které byly uvedeny v jiných, starších ,a v mnohém jen dílčích, publikacích.
Kniha je vyrobena jako reprezentativní publikace čítajíci téměř 500 stran textu a fotografií, je opatřena pevnými barevnými deskami s šitou vazbou V8. Tématicky bude kniha rozdělena do tří třetin. První bude obsahovat obecnou historii a významné dějinné události spojené s hokejem v ČB. Druhá část představí v krátkých medajloncích všechny ČB hráče od samého vzniku klubu. Zde projevil autor přímo badatelské úsilí, kdy z vlastní iniciativy našel informace i o hráčích, kteří již dávno upadli v zapomnění. Závěrečná část je věnovaná statistickým údajům, tabulkám, sestavám a informacím o různých výjimečných zápasech či turnajích. Vrozená pečlivost a pedantická povaha autora zaručuje vysoce kvalitní obsahovou stránku titulu. Kniha má všechny předpoklady stát se nejen ozdobou knihovny sportovního fanouška, ale i luxusním a hodnotným dárkem.
Cena 499,- Kč
 
Dobrodružství Lenky a Vítka
Ztracena v cizím městě

Kluci a děvčata - seznamte se s novými kamarádyLenka a Vítek vás budou v budoucnu provázet tajemnými zákoutími starodávného města Český Krumlov. První kniha, v níž se Lenka seznámí s Vítkem, když přijede na prázdniny do Českého Krumlova, vyšla 30. června 2010 za cenu 199,- Kč

Knihu v luxusní vazbě s pevnými laminovanými deskami napsal Jan Matěj Krnínský a barevné celostránkové ilustrace vytvořil slavný malíř Rychlých šípů Marko Čermák.

Kniha je určena zejména dětem ve věku 6 - 9 let, ale věříme, že upoutá všechny generace čtenářů.

Najde Lenka své rodiče, které tak neuváženě opustila v cizím městě?Kdo je ten tajemný kluk Vítek,: že s ním Lenka z ničeho nic zažívá příběhy, které byly doposud daleko za hranicí její nejbujnější fantazie?Co se stane, když medvěd Vok ukradne dělníkům žebřík a vydá se z medvědária do města?"Kdo se ukrývá před vltavskými svátečními vodáky v temném podkroví muzea marionet zvaného Pohádkový dům? To, a řadu dalších věcí, se dozvíte v nové knize "Dobrodružství Lenky a Vítka" - "Ztracena v cizím městě"

V knize Vás čeká malý dárek. Je to kouzelný Medvědářův groš a seznam provozoven v Českém Krumlově a okolí, ve kterých stačí groš ukázat, a jeho dětský majitel získá - v doprovodu s dospělou osobou - výhodu ve formě slev na vstupné, služby, zboží atp.
Kniha je k dostání také v anglické verzi.


Cena 199,- Kč
 

DVD HUDEBNÍ FILM NEJEN O ČESKOKRUMLOVSKU
- TAK SE NÁM … … ŽIJE MILUJE PIJE

Vizuálně krásná a hudebně hladící po duši je sbírka videoklipů Tak se nám…, která aktuálně vyšla pod taktovkou Karla Dvořáka a Dušana Grmolce. Poetickou atmosférou napěchovaný disc představuje divákům zajímavé a hlavně originální záběry na Českokrumlovsko, které jsou doplněny pohodovými skladbami místních umělců. Ty perfektně reprezentují hudební scénu, jenž má v Českém Krumlově nejsilnější zázemí - folk.
Studentům z Vyšší odborné školy filmové ve Zlíně se podařil doslova husarský kousek, kdy obrazy vzešlé z jejich rukou žijí v dokonalé symbióze s hudební stránkou. Za nejsilnější považuji hlavně druhý klip s názvem Šanson v podkroví, který dokumentuje život v romském ghettu ve Větřní. S touto obcí souvisí i další výrazné video pojmenované Ve tmě, kdy Karel Dvořák splouvá Vltavu na voru.
Tak se nám … je řemeslně precizně odvedená práce, která vnáší zase o něco jiný pohled na Českokrumlovsko.
Zdroj: Českokrumlovský deník, Václav Votruba
Cena: 149,- Kč
 
Československé mopedy I. Stadion S 11 - II. doplněné vydání
Nejde o neznámý titul. Kniha "Československé mopedy - Stadion S11 - II. doplněné vydání" je přímým nástupcem zcela vyprodaných Československých mopedů - Stadion S11- 1.díl, po jejichž vydání dostal autor - pan Petr Hošťálek - spoustu nových, doposud nikde nepublikovaných informací a fotografií. A právě i tyto novinky nalezne čtenář v rozšířeném vydání.
Cena 444,- Kč
 
Příběhy slavných hostinců – 1.díl
Jde o soubor povídek, které se vrací k historii a současnosti hostinců, které se v minulosti různými způsoby proslavily. Spisovatelé Milan Šimáček a Jan Matěj Krnínský nahlédli do tak slavných restaurací jakými jsou například: Hrabalova oblíbená pivnice U zlatého tygra, proslavená hudebnická restaurace U Rudolfina, legendární Hájenka v Kersku, českobudějovické Masné Krámy, plzeňská Spilka, U Salzmannů, Na Parkánu, Pivnice pivovaru Eggenberg, pivovar filmových Postřižin Dalešice. Do povídky o Ranči Šimona Pláničky v Hošticích u Volyně přispěl částí textu i slavný filmový režisér Zdeněk Troška. Kniha obsahuje anketu na téma „Restaurace“ jejíž respondenty jsou slavné osobnosti českého veřejného života např. Pavel Zedníček, Richard Tesařík, Jiří Lábus apod.
Cena: 290,- Kč
 
Příběhy krumlovské točny
Poutavě pojatá historie významného českého divadelního fenoménu.
Cena 250,- Kč
 
Pozoruhodný rok dívky Loris :
Je to příběh dívky, která dostudovala práva a utíká na rok z domova. Její vnímání světa a poznávání lidí je alegoricky promítnuto do dvou světů. Světa lidí a fénixů. Fénixové vyjadřují duše lidí, povahy a rozpoložení v jednom okamžiku. Hrdinka Loris poznává život mimo domov, ujasňuje si, co chce od života a jaké jsou jeho hodnoty.
Cena: 150,- Kč
 
Příhody čerta Moldana :
Český hodný čert, který má za ušima, pracuje v dnešní době plné hříšných duší. Jeho nejlepší kamarád je anděl Manuel a možná mají hodně společného. Kniha navazuje na tradici úsměvných pohádek nám tolik blízkých. Příhody čerta Moldana mohou číst velcí, malí, tlustí i hubení.
Cena: 150,- Kč
 
Celostní ošetřování kopyt koní :
úspěšná kniha Dr. Strasserové vyšla v České republice poprvé před třemi lety. Vyvolala řadu reakcí a nevole z řad tradičních chovatelů,
ale postupně si našla své příznivce a napomohla tomu, že veřejné mínění už dnes nepovažuje pastevní odchov a nekování kopyt za cosi nemožného. Důkazem toho, že metody chovu vstřícné ke k potřebám koně slaví svůj úspěch, je neustálý zájem nových a nových chovatelů o naší knihu, která se v těchto dnech dočkala již třetího vydání.
Cena 280,- Kč
 

Železo v koňské hubě :
Poprvé v České republice právě vychází další z knih německé veterinářky Dr. Hiltrud Strasserové. Tato – dnes již světově uznávaná – odbornice se tentokrát snaží zbavit koně jha kovových udidel, které jsou poněkud drsným prostředkem ke komunikaci s koněm. Kniha nepřináší pouze souhrn obtíží, které takové udidlo koni způsobuje,
ale i alternativní metody komunikace člověka s koněm za pomoci mnoha šetrnějších pomůcek. Knihu doporučuje známý český herec a milovník koní Václav Vydra, který veškeré metody Dr. Hiltrud Strasserové uplatňuje v praxi na svých koních.

Cena: 180,- Kč

 

Československé mopedy 2 – Stadion S22 a S23
V Nakladatelství Růže právě vyšel očekávaný druhý díl knihy Československé mopedy z pera cestovatele a veteránisty Petra Hošťálka.
Cena: 444,- Kč

 
   

Humoristický román Balady z Trní
Kniha „Balady z Trní“ je postavena na dobré tradici českého poetického humoru. Její vypravěčsky svěží příběh je dějově situován na jihočeský venkov v období devadesátých let dvacátého století. Ve vyprávění některých postav, ale ožívají i staré příhody, díky nimž se stávají aktivními hrdiny děje i postavy dávno nežijících předků.
Kniha, která si neklade za cíl prezentovat humor za každou cenu, je určena všem romantikům, milovníkům poetiky, lidové zábavy a drobných pozemských hříchů. Její děj se odehrává střídavě v jihočeských hospůdkách, v prostředí muzikantů a v redakci regionálních novin, kde působí jako redaktor hlavní hrdina příběhu, Jan Bohdan.
Přejeme příjemný čtenářský zážitek
Cena: 189,- Kč  

 
   

Strhující román Pajdal
Koncem osmdesátých let dvacátého století vyšla v Jihočeském nakladatelství kniha s jednoduchým a dynamickým názvem „Pajdal“, jejímž autorem byl tehdy aktivní českobudějovický boxer, dnes trenér boxu, Petr Hýbl. Kniha si svým lidským příběhem okamžitě získala čtenáře z řad mužů i žen. Většina tehdejšího nákladu byla vyprodána již po prvních týdnech působení knihy na trhu. Autor se pustil do psaní druhého dílu knihy, avšak politické změny a zánik nakladatelství po roce 1989 byly příčinou toho, že rukopis druhého dílu zůstal na dlouhých dvacet let v autorově šuplíku.
Naše nakladatelství Růže připravilo pro letošní vánoční trh souborné vydání obou dílů. Strhující román o více než pěti stech stránkách, čtenáře opět vrátí do dětství otloukánka z dětského domova, který se postupně vyrovnává s křivdami světa a díky sportu dokáže zvládat i nové nástrahy života. V premiérově vydávaném druhém dílu autor dále sleduje osobní život muže, který se jako sportovec dostává na vrchol své kariéry, avšak v oblasti soukromého života a vztahů není jeho osud až tak jednoznačný.
Cena: 345,- Kč  

 
   

V prosinci vyšlo CD Karla Dvořáka
Je to bláznivej svět ...

Rádi čteme paměti básníků, malířů, spisovatelů či hudebníků z minulých století a litujeme, že jsme v té báječné společnosti nemohli být osobně. Litujeme, sníme a Bůh ví, že vedle nás žijí lidé se stejně velikým srdcem a poetickou duší, jakou měli i ti - časem poněkud zkrášlení - předkové.
Tímto hudebním nosičem jsme se rozhodli v Nakladatelství a vydavatelství Růže zahájit edici, která autenticky zachytí vystoupení těch, kteří tvoří tu naší, současnou, báječnou společnost, ve které se tak dobře - a místy i dost naplno - žije.
Ať je Český Krumlov nadále hlavním městem jihočeské kultury, i té „malé“, méně uhlazené, živočišné a báječné.
Klip z natáčení ke stažení ZDE
Příjemné chvíle s Karlem Dvořákem Vám přejí Roman Špilínek a Jan Matěj Krnínský
Cena:195,- Kč  

 
   

Příběhy hospůdek okolo Vltavy
aneb průvodce pro notorické vodáky

V létě 2007 vydalo naše Nakladatelství Růže, s.r.o. knihu, jejímž cílem bylo netradiční formou představit čtenáři život kolem celostátně oblíbeného úseku vodácké Vltavy z Vyššího Brodu do Pozděrazi. Kniha s názvem „Příběhy hospůdek okolo Vltavy – Průvodce pro notorické vodáky“ je složena zejména z povídek, v nichž několik spisovatelů uchopilo skutečné reálie oblíbených vodáckých míst a s pomocí událostí z dávné i nedávné historie vytvořilo čtenářsky poutavé příběhy. První vydáni knihy bylo vyprodáno již v úvodu tohoto roku, proto naše redakce okamžitě zahájila práce na druhé, výrazně obsáhlejší verzi, která - kromě nových povídek - obsahuje i rozsáhlý blok zajímavostí, pověstí a historických informací okolo horního toku, počínaje pramenem řeky. „Příběhy hospůdek okolo Vltavy – druhé rozšířené vydání“ přichází v těchto dnech na trh, aby pomohlo čtenářům zavzpomínat na letošní plavbu po řece a inspirovat je pro tu příští.
Cena: 169,- Kč

   
Slavnosti pětilisté růže – obrazový katalog k 40. výročí založení tradice
U příležitosti čtyřicátého výročí založení českokrumlovských Slavností pětilisté růže, vydalo Nakladatelství Růže pro Městské divadlo Český Krumlov rozsáhlé souborné dílo, které obsahuje dvě publikace a elektronickou publikaci na nosiči DVD.
Kniha Slavnosti pětilisté růže obsahuje stať o zakladateli novodobých slavností v roce 1968, Antonínu Zwiefelhoferovi, fotografie a text o Městské slavnosti 1909 a popis a fotografie slavností 1968- 1970 a 1990 – 2008. Každý ročník je uveden do dobového kontextu, následují výtažky z dobového tisku o novinkách v dramaturgii, v pořadatelském týmu a celkově o ohlasech a výjimečnostech daného roku. Další kapitolka popisuje aktuální téma slavností, průběh oficiálního programu a představuje tvůrce, organizátory a režiséry hlavního a doprovodných programů.Poté je podle časového harmonogramu popsán detailně každý den slavností, přičemž jsou uvedena jména všech účinkujících.
Elektronický nosič obsahuje rozdělení slavností po jednotlivých ročnících. Ke každému roku náleží fotogalerie rozdělená podle autorů a podle místa konání: hlavní program, vedlejší programy, momentky. Každý rok je též doprovázen textem. Samostatnou kapitolu tvoří dva filmy z roku 1969. Celkem je na nosiči více než 2000 fotografií.
K multipacku patří též kniha se scénáři sedmi významných ročníků slavností, které se konaly pod režijním vedením Františka Zborníka, kdy byl hlavní program povýšen v podstatě na divadelní představení.
Vše je zabaleno v barevné kartonové krabici v luxusním provedení. Soubor je exkluzivním dárkem pro milovníky Českého Krumlova.
Cena: 290,- Kč
   

Šustot smrti
Kniha z pera spisovatele Věroslava Mertla, nositele Státní ceny za literaturu pro rok 2001. Tentokrát jde o povídkovou knihu s provokativním názvem „Šustot smrti“. Sugestivní povídky převážně z venkovského prostředí, stojící na reálných základech a zasahující až do první poloviny dvacátého století, nepojímají smrt jako hlavního aktéra děje. Jak název napovídá, smrt tvoří napětí v pozadí lidských příběhů. Náročného čtenáře opět potěší brilantní práce s českým jazykem a přemýšlivý tón knihy, který se nikterak nevymyká autorovu předchozímu osvědčenému a tolik ceněnému stylu. Autorem obálky, grafického návrhu knihy a grafiky v úvodu textu je akademický malíř Jiří Müller
.
Cena: 219,-Kč

   
Expedice Peking 40 000 km – díl 2.
Navazuje úspěšný první díl této knihy. Tentokrát autor Petr Hošťálek popisuje cestu zpět z Pekingu, po stopách Historického automobilového závodu Peking-Paříž.
Cena: 363,-Kč
   
Československé mopedy 1 – Stadion S11
Je unikátním dílem z pera motocyklisty, veteránisty a motoristického publicisty Petra Hošťálka. V knize formátu A4 nalezne laik i odborník na 150 stranách unikátní historické údaje, fotografie, technické výkresy a vše ostatní o mopedu Stadion S 11. Někteří fandové motorismu uvedli, že na podobnou publikaci čekají padesát let. Petr Hošťálek hodlá doplnit sérii ještě o dva díly: Stadion S22 a Jawetty.
Cena: 444,-Kč
   

Láska a Hřích Oldřicha z Rožmberka IV. díl
Českokrumlovská spisovatelka Helena Braunová uzavřela čtvrtým dílem historickou Rožmberskou romanci, na níž se začala připravovat sbíráním historických údajů již před třiceti lety. Čtyři díly knihy obnáší téměř tisíc stran textu, který popisuje životní příběh jednoho z nejkontroverznějších Rožmberků.
Cena: 169,-Kč


   
Celostní ošetřování kopyt koní
Je rozšířeným a aktualizovaným nástupcem naší úspěšné publikace „Život se zdravými kopyty“. Oproti předchozí publikaci, která vycházela z anglické verze, je nová kniha přímým překladem německého originálu autorky Dr. Hiltrud Strasserové. Kromě informací již uvedených v předchozí knize, obsahuje nový titul nejnovější poznatky a řadu doplňujících údajů. Odborným poradcem pro český překlad byl opět známý český průkopník alternativního chovu koní Stanislav Blecha
není k dispozici
   
FK Slavoj Český Krumlov 1932 – Historie českokrumlovského fotbalu.
Je dílem dlouholetého sportovního funkcionáře a sportovního dopisovatele Miloše Jírů, který poprvé kompletně shrnul vývoj české kopané v Českém Krumlově. Kniha vychází u příležitosti 75. výročí trvání klubu.
Cena: 250,-Kč
   
O víle Vodánce
Kniha "O víle Vodánce" je dílem spisovatele Hynka Klimka a je bohatě ilustrována barevnými obrázky Zdeny Študlarové, známé například z časopisu Čtyřlístek. S vílou Vodánkou, vodníkem Jordánkem a dalšími milými postavičkami se děti dozví vše o rybnících, říčkách, potocích, kašnách ale například i o místech, kde se voda musí čistit, aby naše příroda zůstala zachována ve své plné kráse. Vše je zakomponováno do vtipných příběhů nepostrádajících všechny pohádkové atributy.
Cena: 289,-Kč
   
Příběhy hospůdek okolo Vltavy - Průvodce pro notorické vodáky.
Úkolem této knihy je v zimě inspirovat a v létě provádět veřejnost po jenom z vodácky nejoblíbenějších úseků Vltavy od vyššího Brodu do Pozděrazi. Kniha obsahuje nejen povídky z různých oblíbených vodáckých hospůdek a kempů, ale i zajímavosti z uvedeného úseky řeky. Cílem pro další vodácké sezóny je v dalších reedicích zdokonalovat obsah knihy a reagovat tak na život kolem vodácké Vltavy. Hlavním partnerem knihy je slavná vodácká bašta U fíka www.vodackabastaufika.cz Autory povídek jsou: Hanka Hosnedlová, Hynek Klimek, Vladimír Sulek a Jan Matěj Krnínský. Autorem fotografií je Hana Beritová.
není skladem. Vyšlo druhé rozšířené vydání
   
Jak Češi v předminulém století osidlovali americkou prérii
Knihu s podtitulem Dějiny Čechův ve státu South Dakota, sestavil starší generaci známý novinář a publicista Přemysl Tvaroh. Publikace popisuje příběhy konkrétních Čechů, kteří se rozhodli žít v jedné z nejnehostinnějších částí Ameriky, aby unikli před ještě větší bídou, která je provázela v jejich rodné zemi. Autor začíná knihu slovy: "Na rozdíl od holywoodských westernů, to co následuje, byla realita."
Cena: 147,-Kč
   
Akátový anděl
Básnická sbírka, kterou autor Jan Maruna uzavřel trilogii autentických postřehů ze života Cestující mezi Zrcadly, Příběhy na druhé straně srdce a Akátový anděl. Všechny tři knihy mají určitou tématickou souvislost a jsou i graficky zpracovány jako volná trilogie.
není k dispozici
   
Stuha z písní utkaná
Básnické dílo učitelky hudby z Týna nad Bečvou Gabrielly Gregorové. Její verše vznikaly jako odezva na různé životní situace ve kterých se autorka ocitala. Sbírka je složena z několika tématických bloků od textů o přírodě přes milostnou poezii až po reflexi nálad. Pojítkem všeho je přívětivá romantika.
není k dispozici
   
Expedice Peking - 40 000 Km
Poutavý cestopis dobrodruha Petra Hošťálka, který se vydal na motocyklu z Českých Budějovic do Peginku a dále po stopách legendárního automobilového závodu Peking - Paříž. Tento první díl pojednává o první části cesty do Pekingu a popisuje - kromě samotné Číny - zážitky z některých států bývalého Sovětského svazu a z Mongolska. Cestovatel řeší zapeklité administrativní překážky, rve se s technickými závadami způsobenými kvalitou cest, ale vesměs s potkává cestou lidi ochotné pomoci. Tato kniha by rozhodně neměla chybět v knihovně žádného motorkáře.
Cena: 349,-Kč
     
Krása koní z Camargue - Cesta do krajiny dětství Chantal Poullain
V této knize tentokrát zavítal fotograf Dalibor Gregor, známý z naší loňské úspěšné knihy "Můj rok s koňmi", do jihofrancouzského regionu Camargue, kde žije unikátní plemeno koní a kde jsou dodnes k vidění gardiani, což je francouzská obdoba cowboyů. Bažinatý kraj Camargue je kromě koní a gardianů známý také díky černým býkům a růžovým plameňákům. V Camargue vlastnil svůj ranč s koňmi také Marcel Poullain, dědeček známé herečky Chantall Poullain. Ta v knize líčí - prostřednictvím textu Jana Matěje Krnínského - své zážitky z dětství a vzpomínky na dědu a celkově na kraj Camargue.
Cena: 199,-Kč
   
Jan Maruna - Zázraky na druhé straně srdce
Další básnická sbírka básníka Jana Maruny je tentokrát věnována autorově matce, která byla pro něho životní oporou v těžkých dobách i v komplikovaných vztazích s otcem alkoholikem. Téma matky ale není ve sbírce jediné. Celá sbírka je opět souborem zachycujícím okamžiky života v jeho úplné nahotě. Tak jako tomu bylo v předešlé sbírce "Cestující mezi zrcadly" působí Marunův text na čtenáře opět velmi autenticky. Jak řekl Marunův učitel na Literární akademii Josefa Škvoreckého, Jiří Dědeček, Jan Maruna prý byl ve svém ročníku jediným žákem, který věděl o čem píše. V době studia mu totiž bylo přes padesát let.
není k dispozici
   
Láska a hřích Oldřicha z Rožmberka III.
Třetí díl historického románu z pera českokrumlovské spisovatelky Heleny Braunové nás opět zavede do dob dávno minulých, abychom si – sice s poněkud romantickým odstupem – připomněli historii jednoho z nejvýznamnějších jihočeských panovnických rodů
Cena: 169,-Kč
   
Příběhy Jihočeských hostinců II.díl
Již druhý díl Příběhů jihočeských hostinců od známých jihočeských spisovatelů. Tentokrát se vypravíme do hostinců zejména na Českokrumlovsku. Nové povídky z této knihy otevírají čtenáři dveře do dob dávno minulých, ale popisují i současný život ve známých a rozhodně navštíveníhodných pohostinstvích.
Cena: 147,-Kč
   
Vlak Do nebe
Nový román Básníka a spisovatele Jana Maruny má svůj předobraz ve skutečných událostech. Společným jmenovatelem prolínajících se příběhů je autentické zachycení syrovosti života. Závažná nemoc, která je také hlavním dějovým pojítkem jistě způsobí jistou podobnost s mnoha životními osudy jiných skutečných lidí.
není k dispozici
   
Mé, tvé, naše Trhové Sviny
Kniha o historii a současnosti jihočeského městečka Trhové Sviny, doplněná řadou dobových fotografií, rozhodně není jen regionálním titulem. Obsahuje totiž i historické souvislosti obecného charakteru, které zapadnou do mozaiky všech, kteří se nechávají inspirovat českou minulostí.
Cena: 189,-Kč
   
Můj rok s koňmi
Poutavé vyprávění herce Václava Vydry o jeho dílčích prozřeních na dráze jezdce a chovatele koní a o hledání nových cest k vzájemnému porozumění mezi koněm a člověkem. Kniha obsahuje 120 barevných snímků z dílny opavského fotografa koní Dalibora Gregora. (Pevné desky, křída, celobarevná kniha.)
není k dispozici
   
Láska a hřích Oldřicha z Rožmberka I. a II. díl
Českokrumlovská spisovatelka Helena Braunová dlouhá léta shromažďovala historické reálie o jednom z nejkontroverznějších rožmberských panovníků. Výsledkem je čtyřdílný historický román, jehož první dva díly již spatřily světlo světa. První díl postihuje období Oldřichova života od narození až po jeho svatbu s Kateřinou z Vartenberka. V druhém díle - na rozdíl od romantického nádechu dílu prvního - již řinčí zbraně Jana Žižky z Trocnova
Cena: 147,-Kč / 1ks
   
Cestující mezi zrcadly
Obsáhlá básnická sbírka zachycuje nejsubtilnější pocity člověka, který se při svém povolání vlakvedoucího denně nechává inspirovat všední syrovostí života v jeho nejrozličnějších formách. Autorem tohoto cenného svědectví je básník Jan Maruna, který byl v době vydání sbírky, ve svých sedmapadesáti letech, nejstarším a nejnepřehlédnutelnějším studentem Literární akademie Josefa Škvoreckého v Praze.
není k dispozici
   
Poetická krajina Julia Zeyera
Fotokniha Borise Procházky je tématicky zasazená do prostředí Vodňanska, kde známý spisovatel Julius Zeyer strávil část svého života. Kniha je doplněna poetickými výňatky ze Zeyerovy korespondence s přáteli a dává tak nahlédnout do nitra slavné historické osobnosti.
Cena: 169,-Kč
   
Příběhy jihočeských hostinců
aneb Literární průvodce pro poetické flamendry. 1. díl Publikace je malou procházkou po význačných hostincích, které inspirovaly jihočeské spisovatele k napsání někdy vážných, někdy humorných a někdy až pohádkových příběhů vystihujících jedinečný ráz známých pohostinných podniků.
není k dispozici
   
Česká sůl a slovenský cukor
Povídková kniha Jihočeského klubu Obce spisovatelů a košické literární společnosti Pravé orechové, je plná autentických příběhů ze života posbíraných mezi pamětníky či přímo prožitých jednotlivými autory.
není k dispozici
   
Jen ještě jednou - Miloň Čepelka
Soubor básní z pera známého protagonisty Divadla Járy Cimrmana Miloně Čepelky sestavený přímo pro Nakladatelství Růže, se vyznačuje poetickou hravostí a lidskou vlídností. Kniha dokazuje, že Miloň čepelka je v osobním životě přece jenom více Jasoň.
není k dispozici
   
Sedmero zastavení na dvoře Rožmberků
Sedm scénářů vytvořených pro Slavnosti pětilisté růže v Českém Krumlově. Autorem je režisér slavností František Zborník, pod jehož vedením si v jednom z ročníků zahrál i známý režisér Jan Kačer. Kniha scénářů je doplněna barevnou fotografickou přílohou z českokrumlovských slavností.
Cena: 187,-Kč
   
Život se zdravými kopyty
Odbornou edici zahájilo Nakladatelství Růže titulem, který do té doby vyšel zatím pouze v Německu a v Kanadě. Knihu německé veterinářky Hiltrud Strasserové přeložil do češtiny absolvent jejích seminářů, hipolog, Stanislav Blecha. Kniha poukazuje na mnohé nešvary v chovu koní, snaží se přimět chovatele k citlivějšímu přístupu k ustájení koní a preferuje bosého koně před koněm okovaným. Známý český herec Václav Vydra, který aplikuje metody Dr. Strasserové na svých koních, v tisku označil knihu - ve svém oboru - za největší nakladatelský počin v ČR.
není k dispozici
   

Časy a nečasy - malé paměti
Nositele státní ceny za literaturu pro rok 2001 Věroslava Mertla není třeba představovat. Jeho kniha Časy a nečasy se vrací do dob, kdy autor žil v Kolodějích nad Lužnicí, kde se například setkal s bratry Radokovými, dále zachycuje jeho studia v Českých Budějovicích a popisuje i mnoho dalších míst většinou jihočeského venkova. Kniha je unikátním zachycením složitých dob od první republiky až do sedmdesátých let minulého století. Její nedílnou součástí je i soubor medailonů zajímavých osobností, se kterými se autor v průběhu svého dosavadního života setkal (Seifert, B. Fučík, Macešková, Reynek a další).
Cena: 280,-Kč

   
Barevné kameny Adalberta Stiftera
Nakladatelství Růže stálo u zrodu druhé společné knihy jihočeských a rakouských spisovatelů, kteří se nechali tentokrát inspirovat povídkami Adalberta Stiftera "Pestré kameny". Každý z autorů si ponechal svůj osobitý tvůrčí styl, tudíž jde o zajímavou přehlídku soudobých povídek se stifterovskou tématikou.
není k dispozici
   
Prameny a soutoky
Tato básnická sbírka je sondou do profesionální i amatérské básnické tvorby na jihu Čech. Jihočeský klub Obce spisovatelů vyzval prostřednictvím tisku tvůrčí veřejnost k účasti na sbírce. Přihlásila se více než sedmdesátka autorů, z nichž bylo porotou vybráno do knihy dvaačtyřicet.
není k dispozici
   
Slunce na útěku
Českobudějovický spisovatel, František Niedl, známý z románů "Skleněný vrch" či "Vzpomínky jednoho lumpa" se tentokrát vypravil ve své knize do USA za Mikem a Bessy, kteří prožívají v krytu ve Skalistých horách zkázu země. Po dvou měsících relativního bezpečí se však raději vydávají na povrch, hledat život, aniž tuší, zda na zemi vůbec nějaký zůstal. Jejich pátrání má své výsledky, avšak lidstvo je zdá se nepoučitelné a i v těžkých chvílích se projevují v komunitě těch, kteří přežili, takové povahové rysy jako je sobeckost, nenávist, touha po moci, úskočnost a zbabělost.
není k dispozici
   
Docela jiný svět
Členové Jihočeského klubu Obce spisovatelů, Jan Matěj Krnínský a Hanka Hosnedlová, objevili ve své povídkové tvorbě určitý společný rys - tajemno a nečekané rozuzlení příběhu. Rozhodli se proto vydat společnou knihu výletů do komnat fantazie, plnou postav které můžete denně potkat na ulici anebo se za nimi vypravit do jiných dimenzí a časových posunů.
Cena 189,- Kč
   
Antonín Dvořák - cesta za slávou
Kniha je dílem fotografa Borise Procházky, který dvacet let shromažďoval archivní fotografie ze života Antonína Dvořáka a doplnil je vlastními snímky z míst skladatelova působení. Poetický obrazový životopis dotváří výňatky z Dvořákovy korespondence či z korespondence jeho přátel. Kniha (A4, křída, český a anglický text) byla veřejnosti poprvé představena ve staré budově Národního divadla za zvuku Dvořákových skladeb v podání operní pěvkyně ND Pavlíny Senič.
Cena 180,-
   
   
   
   
 
Václav Vydra